NOWOŚCI
ŁOŻYSKA BARYŁKOWE O PODWYŻSZONEJ NOŚNOŚCI W WYKONANIU E W33 J

Dzięki poprawie w ostatnich latach jakości stali łożyskowej ZKL mógł znacznie podnieść walory użytkowe swoich łożysk i ich trwałość. Łożyska baryłkowe o wzmocnionej konstrukcji w wykonaniu E W33 J produkcji ZKL Brno a.s. charakteryzują się zdolnością do przenoszenia dużych prędkości obrotowych oraz wzrostem nośności dynamicznej i statycznej aż o 1/3 w stosunku do wykonania standartowego. Zarówno nowoczesna konstrukcja, jak i dokładność wykonania zapewniają zwiększenie trwałości o około 140%, ponadto obniżenie poziomu drgań, poprawę wskaźnika termicznego, a wszystko to przy zwiększonej prędkości obrotowej.

Łożyska ZKL wymiarami odpowiadają normom ISO, DIN i EN, a parametrami użytkowymi są całkowicie porównywalne z czołowymi światowymi konkurencyjnymi wyrobami.

Łożyska baryłkowe w wykonaniu E W33 J odznaczają się konkurencyjnymi cechami, które je odróżniją od zwykłego wykonania:

Wzmocniona wewnętrzna konstrukcja została ulepszona w wyniku maksymalnego wykorzystania wewnętrznej przestrzeni łożyska. Duże baryłki symetrycznego kształtu poprawiają odprowadzenie ciepła, co umożliwia zwiększenie prędkości obrotowej przy optymalnej stabilnej temperaturze. Efektywniejsze jest też smarowanie i chłodzenie części łożyskowych. Specjalna konstrukcja koszyka stalowego poprawia prowadzenie i stabilizuje ruchome elementy, przyczyniając się do obniżenia poziomu drgań.

Przykład oznaczenia łożyska: 22214EW33J

Łożyska baryłkowe wzmocnione o podwyższonej nośności w wykonaniu E W33 J marki ZKL zastały odznaczone złotym medalem na Międzynarodowych Targach Przemysłu w Brnie.